Rastgele Film
Yukarı Çık
Adresimiz eklenerek bazı blog sitelerine yazılan yorumların sitemizle bir alakası yoktur. Kim olduğunu bilmediğimiz bazı kişiler bot yazılımlar kullanarak sitelere uygunsuz kelimeler içeren spam yorumlar atmakta ve bu şekilde sitemizi linkleyerek negatif seo saldırısında bulunmaktadır.
29
Bildir
Işıkları Kapat
Facebook Paylaş
FİLM BİLGİLERİ
Matrix izle
8.7

 59.188İZLENME

8.7İMDB

 136 SÜRE

YIL 1999

Yazılım şirketinde çalışan genç bir adam, geceler boyu Neo adı ile bir program kırıp Matrix’i araştırır. Esrarengiz bir şekilde Morpheus ve Trinity ile tanışan Neo, yaşamış olduğu dünyanın aslında beynindeki bir simülasyon olduğunu ve Matrix’in içinde yaşadığını öğrenir.

Daha sonrasında oradan kurtarılarak da Morpheus’un önderliğinde olan bir ekibe katılır. Matrix 1 adlı filmdeki olaylar da ileri bir tarihte yapay zekaya sahip olan makinelerin yaratılmış olduğu dünyada geçer. Bu dünyada insanlar ve makineler arasında ortaya çıkmış bir savaş neticesinde insan ırkı makineleri tam anlamıyla yenebilmek adına güneş ışınlarının dünyaya kadar inmesini önlemek için, gökyüzünü kimyasal silahlar ile siyah bulutlar oluşturmak amacıyla kapatmıştır. Bu durum sonucunda ise makineler, insan vücudunun enerji motoru olduğuna karar vererek insanları köle olarak kullanıp enerji üretimi için çabalarlar.

Köle insanlar böylece bilinçsiz biçimde uyurken Matrix programının içerisinde olan bitenden habersiz sanal olan bir dünyada yaşarlar. Neo gerçek dünyada ise simulasyona yeniden girerek Matrix’in ne gibi bir şey olduğunu kavrayacak ve yeni kimliğini tanımaya çalışacaktır.

Matrix izle 1999 yapımı filmi full hd tek parça olarak ister 720p altyazılı istersen 1080p türkçe dublaj olarak donmadan online izleyebilirsiniz. The Matrix izle filminin konusu, bilgileri, oyuncuları, varsa serinin diğer filmlerini bu sayfada bulabilirsiniz. Film Kovası İyi Seyirler diler.

8.7/10 18065
BENZER FİLMLER
1080P
Her Zaman Sadık izle
1080P
Gutterbug izle
Gutterbug
7.5/ 10
2019
1080P
Monsters of Man izle
Monsters of Man
5.0/ 10
2020
YORUM YAZ
FİLM HAKKINDA SÜRPRİZ BOZAN BİR BİLGİ VERECEKSENİZ İŞARETLEYİNİZ
Spoiler
YORUMLAR
“Matrix” filminde 1 Yorum bulunuyor.
  • Hako

    Güzel film çıkmıyor mcbur geri dönüyoruz tekrar izliyoruz…ana matrix sublimnal mesajları verse de güzel film…

    5